Kobiety z Indii słyną ze swej urody, a szczególnie długich, mocnych i zdrowych włosów, które od wielu setek lat zachwycają cały świat. Nie bez wpływu na ich kondycję pozostaje klimat południowej Azji, lecz piękno włosów Hindusek pochodzi w dużej mierze od odpowiedniej, naturalnej pielęgnacji. W Indiach dostępnych jest wiele naturalnych olejów, ziołowych mieszanek i odżywek i to dzięki nim włosy tych kobiet pozostają piękne i w doskonałym zdrowiu.

Piękne włosy hinduskiBez wątpienia najważniejszym indyjskim rytuałem dla pielęgnacji włosów jest olejowanie, które w swoisty sposób miało chronić skórę głowy przed wysoką temperaturą i prażącym słońcem. Olej nie tylko pełni funkcję filtra, ale też zapobiega parowaniu wody oraz odżywia włosy. Najczęściej używanym olejem jest olej kokosowy, lecz Hinduski znają i stosują wiele różnorodnych mieszanek w zależności od pożądanego efektu. Wypadaniu włosów zaradzi olej z drzewa neem lub agrestu amla, olej ze słodkich migdałów sprawdzi się w pielęgnacji włosów przesuszonych i zniszczonych; włosom przetłuszczonym zaś pomoże mieszanka z dodtatkiem olejku cytrynowego i laurowego. Łupież należy łagodzić olejem musztardowym, a cienkie i delikatne włosy wiele skorzystają na stosowaniu oleju Sesa. Wiele z tych składników dodatkowo ma właściwości pobudzające porost włosów, a dodatek henny wzmacnia naturalny kolor i połysk włosów.

Co ciekawe, niektóre oleje mogą też służyć do pielęgnacji skóry. Piękną i gładką cerę kobiety z Indii zawdzięczają między innymi wyciągowi z drzewa neem, który doskonale oczyszcza, orzeźwia i nawilża skórę. Wiele maseczek do twarzy również bazuje na neem, a także amli czy róży, natomiast do masażu ciała idealnie sprawdzi się olejek różany czy arganowy. Wszystkie te oleje te są łatwo dostępne, dlatego bez problemu i po niskiej cenie można kupić je na zachodzie, a ich korzystny efekt dla stanu włosów i skóry jest widoczny niemal od razu. Widać zatem, że czerpiąc z sił natury, możemy również mieć zdrowe i piękne włosy oraz cerę, tak jak Hinduski.