Pokonujemy puszenie!

Pokonujemy puszenie!

Puszą Ci się włosy i nie możesz ich poskromić? Prosty specyfik może pomóc – mąka ziemniaczana jest wspaniała w pielęgnacji twarzy i włosów.

Maska z dodatkiem mąki ziemniaczanej wygładza włosy. Dzięki niej są miękkie, wygładzone nieco dociążone, ale nadal lekkie. Minusem jest natomiast brak nawilżenia, lecz właśnie o to chodzi, jeśli chcemy pozbyć się puszenia – włosy nie chłoną tak mocno wilgoci z otoczenia. Najlepsze efekty można uzyskać na włosach kręconych, widać wtedy największe wygładzenie.

Suchy szampon przydaje się, gdy koniecznie musimy odświeżyć fryzurę, a nie mamy czasu na mycie. Niestety szampon z mąki ziemniaczanej bieli i może powodować szybsze przetłuszczanie się włosów. By uniknąć bielenia, można zmieszać z kakao.

Maseczki do twarzy z dodatkiem mąki ziemniaczanej wygładzają, zmniejszają stany zapalne i łagodzą podrażnienia. Do wykonania maseczki potrzebna nam tylko mąka ziemniaczana i woda, ale warto taką mieszankę wzbogacić choćby o witaminy A, E czy olejek – wtedy maseczka będzie odżywiać i nawilżać skórę.

Puder do twarzy – wystarczy mąkę ziemniaczaną wymieszać z odrobiną cynamonu. Działa antybakteryjnie, matowi cerę, nie zatyka porów.

All comments

Leave a Reply