To pierwsze takie szkolenie w Polsce, które odbywa się Luxuryhair Academy. O tupetach, perukach, czy systemach uzupełniania włosów wiemy już nie od dziś, stały się bardzo popularne w ostatnich latach, to najszybciej rozwijająca się biznes w świecie fryzjerskim , która generuje wysoki dochód w salonach fryzjerskich czy barberskich . Problem wypadania włosów wpłynął negatywnie na wiele osób dotkniętych tym problemem, zabierając poczucie własnej wartości, czy pewności siebie.

Wiele osób już w młodym wieku cierpi na wypadanie włosów a to najczęściej zaczyna się od linii włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, lecz najczęstszym rodzajem wypadania włosów jest łysienie androgenowe, znane jako łysienie typu męskiego, które również dotyczy kobiet.

Szkolenie rozłożone jest na część teoretyczną i praktyczną. Przyszły specjalista od niechirurgicznego uzupełniania włosów pozna najważniejsze zagadnienia trychologii, fizjologii i anatomii wypadania włosów, cykl wzrostu włosów, rodzaje wypadania włosów męskich i żeńskich, rodzaje systemów włosów, rozłożenie, aplikacja , zdejmowanie oraz pielęgnacja. Po ukończeniu szkolenia , każdy kursant otrzyma certyfikat świadczący o ukończeniu i wysokiej jakości usługi w tym zakresie i stanie się wykwalifikowanym specjalistą w tej dziedzinie.

Część teoretyczna: godz 9.00-12.00
-Szczegółowe omówienie problemów wypadania włosów, rodzaje wypadania włosów, anatomia, fizjologia       włosów, rodzaje włosów, rodzaje łysienia, przyczyny wypadania włosów, leczenie łysienia, 
-Szczegółowy przegląd systemów do uzupełniania
-korzyści związane z niechirurgicznym uzupełnianiem włosów
-odpowiedni dobór i kolorystyka systemów
przerwa 12.00 - 12.15
- tworzenie szablonów i pomiary
-metody aplikacji systemów
-zdejmowanie szablonów
-usuwanie zbędnego owłosienia głowy
-pielęgnacja, dobór odpowiednich kosmetyków
Przerwa na lunch 14.00-14.45
14.45 Część praktyczna:
-aplikacja systemów
-zdejmowanie
-pielęgnacja 
-ćwiczenie poznanych technik na główkach treningowych.
 17.00 -18.30
- techniki strzyżenia, formowania i stylizacja włosów
 18.30-19.00
-podsumowanie szkolenia
-omówienie kwestii marketingowej i reklamy w salonach , pozyskiwanie klienta
Wręczenie dyplomów. Zakończenie szkolenia,